Jogadom

Praktyka jogi, zadbaj o swój kręgosłup.

Jak dużo siedzisz w ciągu dnia? Praca w biurze, jeżdżenie samochodem, a po całym ciężkim dniu siadasz na kanapie.. To żadna nowość, że brak ruchu i aktywności fizycznej są głównymi problemami z kręgosłupem. Niestety na ból pleców skarżą się coraz młodsze osoby, a rozwój technologii raczej mocniej przykuwa nas do kanapy niż zachęca do ruchu.. Jak sobie radzić z problematycznymi dolegliwościami? Rozpocznij praktykę jogi!

Rozpocznij praktykę jogi!

Praktyka jogi łagodzi bóle, przywracając Twojemu ciału gibkość, zmniejsza napięcia w ciele – również te w okolicy kręgosłupa oraz zwiększa siłę mięśni i ścięgien, przez co stają się bardziej elastyczne i rozciągnięte. Praktyka jogi również wzmacnia system nerwowy, układ oddechowy, trawienny i krwionośny! Regularna praktyka jogi może naprawdę bardzo nam pomóc na wielu poziomach. Nie wiem czy wiesz, ale często bóle które odczuwamy to bóle również te związane z:

stresem i ciągłym napięciem,
strachem i niepokojem o przyszłość,
dietą, która nam nie służy,
niewydolną, napiętą przeponą, która nie może właściwie pracować

Nasze ciało, umysł, emocje i dusza są ze sobą połączone. Dlatego też często nawet nauka relaksacji i odprężenia już może wpłynąć na napięcie w naszych mięśniach i to jest argument dla którego jogę należy włączyć do regularnej aktywności – bo przecież na treningach, czy fitnessie również zadbasz o mięśnie, ścięgna i elastyczność ciała.. Jednak joga sięga głębiej ucząc Cię świadomego kontaktu z ciałem, myślami i emocjami. Dzięki temu masz coraz większy kontakt ze sygnałami płynącymi z ciała, nazywaniem uczuć i wyrażaniem własnych potrzeb.

Kto może przyjść na praktykę jogi?

Joga dla kręgosłupa, joga dla początkujących, bezpieczna praktyka jogi

Każdy! Jeśli natomiast masz zdiagnozowane choroby, takie jak: dyskopatia, skolioza, jesteś tuż po ciąży skonsultuj się ze szkołą jogi, do której chcesz przyjść na kurs!

Joga może być bardziej pomocna niż fizjoterapia, ale musi być w niektórych sytuacjach dobrze ukierunkowana. Jeśli tak się dzieje Twoje przykurczone i spięte mięśnie poczują odprężenie i rozluźnienie, a sztywność w okolicy kręgosłupa może wręcz zniknąć na zawsze!

Dlaczego warto rozpocząć praktykę jogi?


Odzyskasz dobre samopoczucie,
Doświadczysz odprężenia i relaksu, które później możesz wprowadzić do codzienności,
Zadbasz o swoje ciało na wszystkich jego płaszczyznach
Wzmocnisz układ nerwowy, dzięki czemu być może pozbędziesz się bóli.
Mniej impulsywnie będziesz reagować niespodziewane zdarzenia.

Jednak pamiętaj o tym, że jeśli jesteś po kontuzji/urazach, masz stany zwyrodnieniowe, choroby i ograniczenia w ciele warto powiedzieć o tym już przy zapisaniu się na kurs jogi! Wtedy Twój nauczyciel będzie mógł dopasować praktykę do Twoich możliwości i potrzeb, albo pokierować Cię do grupy specjalnie dedykowanej np. jodze dla kręgosłupa.

Chcesz dołączyć do zajęć w naszej szkole? Zapraszamy na kurs jogi dla początkujących!

relaks wyciszenie odprężenie joga dla każdego