Jogadom

Zajęcia w Jogadom

Sprawdź, co będzie
dla Ciebie dobre

Kameralny Kurs Jogi.
Idealny dla osób początkujących!

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z jogą zacznij właśnie tutaj! 

To tutaj nauczysz się podstaw i dowiesz się, jak pracować bezpiecznie z ciałem! Kurs jogi ma na celu wprowadzenie Cię w świat jogi w sposób spokojny i systematyczny. Zmniejszysz napięcia w ciele, popracujesz z oddechem i nauczysz się relaksować ciało.

Ile trwa kurs?

8 lekcji. Czasami kurs jest intensywniejszy i odbywa się dwa razy w tygodniu, czasem kurs jest kursem dla osób bardziej zabieganych i zajęcia odbywają się raz w tygodniu. Kurs jogi jest również również prowadzony w formie online, dlatego jeśli nie możesz przyjść na zajęcia każda lekcja jest nagrana i dostępna dla Ciebie.

Dlaczego warto?
Jesteśmy kameralną szkołą jogi w Katowicach. Dlaego też Ty możesz poczuć się u nas wyjątkowo i indywidualnie. Na zajęciach dowiesz się jak w bezpieczny sposób wykonywać podstawowe pozycje jogi.  Porozmawiamy o oddechu i doświadczysz, jak ogromny wpływ ma on na Twoje samopoczucie i zmniejszanie napięcia.

Poprawi Ci się humor – po prostu!

Jak się przygotować do kursu?
Wystarczy, że przyjdziesz i zabierzesz ze sobą wygodny strój! Tak naprawdę niczego więcej nie potrzebujesz.  W szkole mamy maty, z których możesz korzystać, ale jeśli masz swoją  – zabierz ze sobą. Pamiętaj, że ćwiczymy boso!

Chcesz kontynuować praktykę jogi z nami?

Wspaniale! Teraz najważniejsze, to zastanowić się na czym Ci najbardziej zależy: wolisz spokojną, łagodną praktykę jogi, a może masz ochotę rozwijać praktykę w dynamicznej formie?

Łagodna joga (tu możesz przyjść bez kursu), to przeważnie zajęcia tematyczne, oparte na jodze powięziowej, yin jodze, czy vinyasa krama. Aktualnie są to zajęcia: joga dla sztywniaków, joga na stres, joga dla szczęśliwych pleców.

Chcesz praktykować dynamicznie?

Zapraszamy Cię na niekończącą się ścieżkę rozwoju: ashtanga joga. Idealne zajęcia dla Ciebie po kursie, to zajęcia w stylu mysore. Na tych zajęciach będziesz kontynuować i rozwijać swoją praktykę i krok po kroku będą stawiane przed Tobą nowe wyzwania, trudniejsze pozycje, ale też inne, być może głębsze aspekty praktyki jogi nie tylko na macie! warto dać sobie 3 miesiące, jeśli poczujesz, że styl mysore i ashtanga joga to nie Twoja ścieżka ale wciąż lubisz dynamiczną praktykę – zapraszamy na power vinyasę!

Ashtanga joga, styl mysore

Ashtanga joga, to jedna z najbardziej skutecznych stylów jogi. Praktykowana w ułożonej sekwencji asan z uwagą skoncentrowaną na oddechu i ze spokojnym wzrokiem skierowanym w konkretne miejsce daje poczucie skupienia, koncentracji i wyciszenia natłoku myśli. Głównym wyróżnikiem ashtanga jogi jest stała sekwencja wykonywanych asan. Każdy ruch ma swój wdech i wydech, tu nie ma przypadków. Dzięki dynamice praktyki nasze ciało oczyszcza się również na poziomie fizycznym – wraz z potem pozbywamy się toksyn z ciała. Ashtanga joga ludziom na całym świecie pomaga w redukcji stresu, pomaga przywrócić siły witalne i sprawność fizyczną która pozwala się cieszyć życiem w każdym jego aspekcie!

Zajęcia mysore:

Styl Mysore jest najlepszym, najszybszymi i najbardziej efektywnym sposobem nauczania ashtanga jogi. Przeznaczony jest także dla osób początkujących! Każda osoba może liczyć w trakcie takich zajęć na pomoc i pokierowanie jej odpowiednio przez nauczyciela. Osobom początkującym zaleca się praktykowanie na początku co najmniej 2-3 razy w tygodniu.

W trakcie zajęć mysore każdy z uczniów praktykuje we własnym tempie, pod okiem nauczyciela. Podstawą pracy jest tzw. pierwsza seria zwana ‚Yoga Chikitsa’ – terapia jogą. Gdzie każdy uczeń wykonuje sekwencję asan dopasowaną do swoich możliwości, predyspozycji i stopnia zaawansowania, otrzymując od nauczyciela wskazówki i korekty odpowiednie dla siebie. O tym jak daleko zajdziesz w sekwencji decyduje nauczyciel i podejmuje on decyzję indywidualnie dla każdego ucznia w zależności od jego umiejętności, stanu zdrowia i samopoczucia.

Łagodna joga.  Joga tematyczna

To zajęcia dla preferujących łagodniejszą formę jogi.

Dla osób ze słabszą kondycją fizyczną, dużymi napięciami w ciele. Dla osób z nieregularną praktyką, chcących chodzić rzadziej na zajęcia. Dla osób szukjących łagodnej, miękkiej i spokojnej praktyki.

Na jakie zajęcia mogę przyjść?

Joga dla sztywniaków – 
to praktyka oparta na jodze powięziowej, połączona z automasażami i pracą mobility pozwoli Ci spokojnie i łagodnie otwierać sztywne ciało.

Joga dla szczęśliwych pleców – prktyka jogi w stylu zdrowy kręgosłup. Będziemy pracować tematycznie z rozluźnieniem napięcia mięśniowo-powięziowego, ale też z uważnym wzmacnianiem mięśni core, które często są zbyt słabe i ą przyczyną bólów pleców.

Joga na stres – tutaj praktykę jogi oprzemy na  stylu Yin joga, z uwzględnieniem ścieżek energetycznych w medycynie chińskiej znanych, jako meridiany. Na tych zaęciach wyciszysz i uspokoisz system nerwowy, 
zrelaksujesz swoje ciało i popracujesz  z oddechem.

Cena:

  • 40 zł / pojedyncze zajęcia
  • 120 zł / 4 spotkania w miesiącu
  • 180 zł / 6 spotkań w miesiącu
  • 200 zł / 8 spotkań w miesiącu
  • 240 zł/ karnet open

Power vinyasa

To najbardziej intensywne zajęcia w naszej szkole tu w przeciwieństwie do ashtanga jogi zajęcia różnią się sekwencją, a intensywność wykonywania asan jest dość duża, dlatego zapraszamy tu osoby  praktykujące min. 3 miesiące jogę.

Dlaczego warto?
Vinyasa, to połączenie ruchu z oddechem. Tutaj to oddech prowadzi, a ruch zamienia się w dynamiczne flow. Te zajęcia mocno wzmacniają ciało, dodają energii, poprawiają wydolność organizmu. Zajęcia są prowadzone w tempie, dlatego ważne jest, żeby Twoje ciało miało już wytrzymałość, siłę i mobilność do lekkich i dynamicznych przejść. Jeśli chcesz dołączyć na zajęcia vinyasy – zacznij na kursie, lub grupie początkującej i po kilku miesięcy dołącz do tej grupy!

Cena:

  • 40 zł / pojedyncze zajęcia
  • 120 zł / 4 spotkania w miesiącu
  • 180 zł / 6 spotkań w miesiącu
  • 200 zł / 8 spotkań w miesiącu
  • 240 zł/ karnet open