Warsztat wspierający praktykę ashtanga jogi z Justyną Traczyk
Ashtanga Yoga: mądrość sekwencji, wspierająca filozofia i rytuał umożliwiający wewnętrzny rozwój.
Poprzez codzienną praktykę możemy uzdrawiać i wzmacniać ciało, poznawać i transformować swoje nawyki, pielęgnować spokój i sprawczość oraz przyglądać sobie z ciekawością i akceptacją. Ta praktyka dostarcza wielu lekcji, na macie i poza nią. Jej holistyczny charakter to wspaniała wartość, pomocna na każdym etapie życia.
Podczas weekendowego spotkania skupimy się na tradycyjnej formie praktykowania, czyli na stylu Mysore. Każdy i każda otrzyma indywidualne wskazówki wspierające obecną praktykę. Bez pośpiechu i z uwagą na szczegóły poczujecie, jak większe skupienie, pełniejsza obecność i łagodne tempo budują poczucie zaufania do ciała i wewnętrzny spokój.
Osadzenie w praktyce to umiejętność bycia tu i teraz, bez napięcia i oceny. Po sobotnim i niedzielnym Mysore porozmawiamy o praktyce w Indiach i współczesnej wiedzy, która doskonale uzupełnia tradycję. Nasz układ nerwowy, fizyczność, myśli i nawyki to tematy, którym się przyjrzymy przy jednoczesnym omówieniu sekwencji metody Ashtanga Yogi i jej kluczowych komponentów.
Warsztat przeznaczony jest zarówno dla osób, które praktykują regularnie/znają praktykę, jak i dla zupełnie początkujących, którzy chcieliby poznać tę metodę.

Plan warsztatów
Piątek – 16 maja
18.30-20.30 warsztaty
Sobota – 17 maja
7.30-10.00 mysore
10.30 – 12.00 część teoretyczna, rozmowa
Niedziela – 18 maja
7.30-10.00 mysore
10.30-12:00 część teoretyczna, rozmowa
Zapisy i inwestycja
Cena: 400zł
Kliknij tutaj, aby zapisać się na warsztat.
O prowadzącej
Justyna Traczyk ~ od 20 lat praktykuje w metodzie Ashtanga Yogi, którą pielęgnuje w Indiach, pod okiem tradycyjnych nauczycieli: Sharmili Desai i Sharath’a Jois’a.
Regularna praktyka stała się dla niej punktem wyjścia do poznawania innych form ruchu i czucia ciała.
Na przestrzeni lat uczyła jogi, uważności i prowadziła warsztaty dla kobiet w różnych częściach świata, od Indii po Zachodnie Wybrzeże USA i od Szwecji po Portugalię.
Obecnie opiekuje się własnym miejscem w Warszawie, zorganizowała też kilkadziesiąt wyjazdów łączących jogę i czas blisko natury.
Jest terapeutką mięśni dna miednicy wg szwajcarskiej metody BEBO® .
W kanadyjskiej szkole Trauma Informed Practice poznała podejście uwzględniające doświadczenia przeżytych traum i sposoby, dzięki którym można wspierać procesy przywracania sprawczości i odbudowywania poczucia bezpieczeństwa. Ukończyła edukację w metodzie Somatic Yoga.
Każdy dzień wypełnia odżywczym ruchem. Oprócz praktyki jogi, wspina się w górach i na ściankach wspinaczkowych, ćwiczy pilates, wybiera rower lub spacer i chętnie eksploruje każdą nową aktywność.
Założycielka MovementForChange, inicjatywy, która łączy wartości filozofii jogi, outdoorowe pasje i troskę o planetę. Dzika przyroda daje jej największe ukojenie i wprawia w zachwyt, który utrwala jako fotografka starając się poprzez zdjęcia uwrażliwiać w temacie ekologii.