Jogadom

19 listopada 2023

Jak oddychać przeponą? Warsztat z fizjoterapeutka

Przepona jest jednym z najważniejszych mięśni naszego organizmu! Jest ona głównym mięśniem oddechowym co sprawia, że przez niektórych nazywana jest czasem mięśniem życia.

Ten płaski, przypominający kopułę mięsień oprócz oddechu związany jest również z wieloma innymi, ważnymi funkcjami w naszym ciele. Przepona związana jest z m.in:
– postawą ciała (np. garbienie się),
– występowaniem dolegliwości bólowych kręgosłupa,
– regeneracją organizmu,
– oczyszczaniem organizmu z toksyn, zwłaszcza w stanach ostrych,
– układem trawiennym,
– emocjami, stresem.

To wszystko sprawia, że zaczynamy patrzeć na przeponę już nie tylko jak na mięsień oddechowy ale jak na ważny element naszego ciała wspomagający go w leczeniu. Na warsztacie nauczymy się więc jak prawidłowo korzystać z przepony, aby skutecznie wpłynąć na poprawę stanu naszego zdrowia oraz komfortu codziennego życia.

Gdzie i kiedy?

Stacjonarnie w szkole jogi: Jogadom ul. Kościuszki 62 w Katowicach (2 piętro)
19 listopada 2023 r. (niedziela) w godzinach 11.30-14.00

Zapisy i inwestycja

JOGADOM KATOWICE
Zapisać na kurs możesz się bezpośrednio, klikając tutaj.

Inwestycja: 
270 zł – dla osób praktykujących w Jogadom
350 zł – dla osób spoza szkoły

Jeśli potrzebujesz fakturę zaznacz tę informację od razu podczas zapisu na warsztat.
Jeśli jesteś chory/a bądź kontuzjowany i nie możesz wziąć udziału w warsztacie możesz oddać komuś swoje miejsce informując nas o tym wcześniej.

O prowadzącej

Karolina Cieślik Weź to powięź! – jestem fizjoterapeutką, prowadzącą własny gabinet fizjoterapii w Katowicach. W swojej pracy zajmuje się głównie przypadkami ortopedycznymi oraz dolegliwościami bólowymi stawów, mięśni, kręgosłupa. Interesuje się holistycznym podejściem do problemu i ciała pacjenta, stąd w swojej pracy posiłkuje się różnymi technikami i metodami, związanymi nie tylko z medycyną zachodnią ale również wschodnią (akupunktura ucha, bańki chińskie itp.). Z tego również powodu rozpoczęłam 4-letnią przygodę związaną z osteopatią aby jeszcze lepiej zrozumieć jak funkcjonuje ciało i wykorzystać tą wiedzę do pomagania moim pacjentom. 
Uważam, że praca z oddechem czy przeponą to jeden z fundamentów w terapii. Przepona spełnia tak wiele funkcji, że praktycznie w każdym przypadku terapeutycznym praca na niej jest wskazana.

Masz pytania, wątpliwości? Napisz lub zadzwoń. Szkoła jest otwarta dla Ciebie, a my jesteśmy po to, żeby Ci pomóc:
📧jogadom.katowice@gmail.com
📞535303985