Jogadom

17 czerwca 2023

108 powitań słońca na rozpoczęcie lata

Dzięki sekwencji dodamy sobie energii na cały dzień! Obudzimy ciało i poruszymy w nim życiową energię (pranę). 108 to liczba doskonała, która na Dalekim Wschodzie symbolizuje jedność i świętość. To głęboka praktyka medytacji w ruchu, a wykonywana w grupie wzmacnia swoją moc!

Dlaczego 108?

Istnieje wiele wyjaśnień… W tradycji jogi wierzy się, że istnieje 108 „nadźwiernych punktów” (marm), które są rozproszone w ciele człowieka. Podczas wykonywania powitań słońca wierzy się, że ruchy ciała i oddechu aktywują te punkty, co sprzyja oczyszczeniu i wzmocnieniu energetycznemu.

Inne źródła mówią, że dorosły człowiek wykonuje około 21 600 oddechów dziennie. 108 to właśnie jedna dziesiąta tej liczby. Wykonując 108 powitań słońca, medytujący dąży do uświadomienia sobie i regulacji oddechu, co ma korzystny wpływ na ciało i umysł.

To praktyka którą wykonuje się w wyjątkowych momentach – przejścia czy zasilenia. Jest to czas celebracji, siania i kierowania energii tam, gdzie czujesz że jest ona najbardziej potrzebna. Jeśli tylko masz ochotę dołączyć – zapraszamy! Jeśli myślisz, że 108 to za dużo, spokojnie możesz zrobić tyle ile poczujesz. Energia grupy przyciąga i motywuje, często liczy się też po prostu obecność!

Wierzymy, że takie spotkania wzmacniają i dodają energii dlatego, jeśli tylko masz ochotę zapraszamy: 17.06 (sobota) godzina 10.00

Zapisy

Zapisy na spotkanie prowadzimy standardowo przez aplikację fitssey. Wystarczy wejść w grafik i wybrać odpowiednie zajęcia organizowane 17 czerwca. Osoby, które stale nas odwiedzają mają możliwość wejścia na spotkanie przy pomocy standardowego karnetu przypisanego do ich konta. Osoby spoza szkoły mogą zakupić karnet na jednorazowe wejście – koszt 55 zł.