Jogadom

13-27 luty 2023r.

Indie podróż w głąb siebie

Indie swoim bogactwem kolorów, zapachów, różnorodności i skrajności poruszą każde serce. To magiczny kraj, który nikogo nie pozostawi obojętnym, ale też taki do którego warto pojechać choć raz!

Podróż do Indii, podróż w głąb siebie.

INDIE… Kolebka największych religii świata Hinduizmu i Buddyzmu, źródło technik poszerzających świadomość jak medytacje czy joga. Miejsce pielgrzymek osób rozwijających się duchowo. Mityczna kraina różnorodności, gdzie piękno zapiera dech w piersiach, a brzydota poraża. Kraj jarmarków i sztuczności, ale też poruszającej serce prawdy. Kraj przepełniony kolorem, zapachem, smakiem i obfitością różnorodności. Każdy choć raz powinien pojechać i zakochać się w Indiach lub już tam nie wrócić…

Indie nie pozostawią Cię obojętnym, poruszą serce głęboko.

Zapraszamy Cię na wspólną podróż do Indii, do niezwykłej krainy nad Oceanem Indyjskim. Przybywając do Indii po raz pierwszy, na Goa będziesz miał okazję łagodnie spotkać się z kulturą, ale też jest to miejsce do którego chce się wracać, żeby móc odpocząć. Plaże Goa są jednymi z ciekawszych, a przede wszystkim bardzo przyjemnych miejsc do kąpieli w oceanie. Przez cały rok temperatura wody znacznie przekracza 25 stopni, łagodne słońce na bezchmurnym, poza porą monsunu, niebie grzeje i opala, ale nie parzy. Złote, piaszczyste, szerokie plaże pod kokosowymi palmami ukryte są wśród skalistych klifów.

Podróż do Indii dla każdego.

Wiemy, że każdy ma zupełnie inne potrzeby. Jedni uwielbiają odpoczynek na plaży i radość z bycia na miejscu, inni nie mogą doczekać się zwiedzania i chcą zobaczyć jak najwięcej. Dlatego podróż podzieliliśmy na dwie części:

Pierwszy tydzień przeznaczymy na osadzanie się na miejscu. Zapoznanie się z miejscowymi obyczajami, poznanie smaków i zapachów regionu. To będzie też czas na intensywniejszą praktykę jogi (2 x dziennie) i medytacji. Mieszkać będziemy nie daleko oceanu. Przyjemnie opalające słońce, kameralne knajpki rozsiane wśród palm kokosowych, koncerty, market w okolicy jest też trochę atrakcji, więc jeśli wolisz zwiedzać, spokojnie! Nie będziesz się nudzić.

W drugim tygodniu ruszymy sleeperem (nocnym autobusem z łóżkami w środku) w podróż do Hempi. Ten czas będzie bardziej aktywny turystycznie, dlatego praktyka jogi będzie też dopasowana do potrzeb i wolnego czasu.

Szczegółowy plan podróży do Indii:

1 Dzień: Mumbai, witaj w Indiach! Spotkanie na lotnisku, tutaj przesiadamy się na samolot, który zabierze nas do rajskiego Goa (godzina lotu). Wysiadając z samolotu, poczujesz zapach Indii niewiarygodną mieszankę przypraw, ciepła i tajemnicy.

2 Dzień: Dzień zaczniemy jogą i wspólnym śniadaniem. Będzie to również czas na opowiedzenie o tym miejscu. Powiemy, czego możecie się tu spodziewać. Na co należy uważać, gdzie warto pójść na koncert, a gdzie napić się świeżych soków. Jedzenie jest pyszne w większości knajpek, każda restauracja oferuje różne rodzaje posiłków od indyjskich, chińskich, izraelskich. Jest w czym wybierać, a ceny są bardzo przystępne. Wieczorem zaś, przy jednym długim stole, zasiądziemy do wspólnej kolacji na plaży, pod gwiazdami.

3/4/5/6 Dzień: To czas odpoczynku i poznania się bliżej. Pierwszy tydzień to również czas na wakacje, kąpiele morskie i słoneczne spacery. Wieczorem można korzystać z bogactwa: koncertów i tańców na plarzy, przy zachodzącym słońcu. W ty tygodniu będzie więcej praktyki jogi, bo będziemy mieć na to po prostu czas! Wybierzemy się na nocny market w Anjunie. Jest to propozycja dla tych, którzy chcą zobaczyć, jak wygląda indyjski market nocą. Można na nim znaleźć zarówno tanie, indyjskie wyroby i ciuchy, jak i ubrania i biżuterię robioną ręcznie przez przyjeżdżających tam, od lat, ludzi z całego świata.

7 Dzień: Wieczorem wyruszymy do Hampi. Udamy się tam „sleeperem” autobusem, w którym zamiast siedzeń są miejsca do spania. Hampi jest wyjątkowym miejscem na skalę światową. Znajduje się tam ponad 5000 świątyń, od malutkich po takie, których ruiny można zwiedzać w środku. Cały krajobraz jest zadziwiający/ Wszędzie, niczym klocki lego porozrzucane są gładkie i okrągławe kamienie i głazy. Czasami są one wielkości samochodów, a czasami są tak duże, jak bloki.

8 dzień: Rano czeka nas zakwaterowanie w hotelu i wspólne śniadanie. Przeprawimy się przez rzekę małą łódką wprost do starego miasta, gdzie zwiedzimy Świątynię Lakshmi. Będzie również czas wolny na zwiedzenie miasta w swoim tempie. Od bram głównej świątyni prowadzi długa droga bo bokach, której można zwiedzać stare świątyni. Na końcu drogi znajduje się piękny widok na całą okolicę. Stamtąd możesz podziwiać kolejne kamienne świątynie, które pamiętają tajemnice minionych lat. Niezwykłe, urzekające, a czasami i szokujące może być codzienne życie hindusów, które odbywa się przy głównej ulicy. A teraz zapraszamy do motorikszy, jedziemy na zachód słońca, który obejrzymy w wyjątkowym miejscu, na wzgórzu, w Świątyni Malyavantha Ragunatha. Jest to miejsce, w którym od ponad 6 lat 24 godziny na dobę bez przerwy grają i śpiewają bramini. Widoki są tu zapierające dech w piersiach.

9 Dzień: Dzisiaj mamy dzień wolny. Chcesz aktywnie? Proponujemy zwiedzić okoliczne świątynie Chcesz odpocząć można skorzystać z plaży. Po drodze miniemy plantację bananów, indyjskie wzgórza i pola, zobaczymy, jak rzeka tworzy w kamieniach okrąglutkie dziury.

10 Dzień Witajcie w Gokarnie! (po nocnej podróży). Główną atrakcją miasta są świątynie. Świątynia Shivy, która codziennie odwiedzają setki pielgrzymów, świątynia boga słonia – Ganeszy i świątynia Ramy gdzie ze skały wypływa woda o leczniczych właściwościach. Nocleg.

11/12/13 Dzień: Pobyt w Gokarnie jest to nieduże miasteczko znane z kilku świątyń oraz plaż. Świątynie są ważnym celem pielgrzymkowym. W okolicy znajdują się cztery, wyjątkowo malownicze plaże. To jedna z niewielu okazji, żeby pobyć na pięknej i niemal bezludnej plaży. Zachód słońca obejrzymy na łodzi, przy odrobinie szczęścia w towarzystwie delfinów. Wieczór zakończymy ogniskiem na plaży i praktyką jogi.

14 Dzień Transfer na Dworzec kolejowy przejazd na lotnisko i przelot do Mumbaiu i powrót do Polski

Cena podróży do Indii:

14 Dni : 5 900 zł + 450 USD

Cena obejmuje:

 • przeloty wewnętrzne Mumbai – Goi – Mumbai
 • transfery z lotniska i na lotnisko
 • Noclegi wg programu na Goa w Hampi oraz Gokarnie standard- chatki blisko plaży
 • Noclegi w Hampi w pensjonatach blisko głównej świątyni pokoje z łazienkami
 • przejazd autokarem z miejscami do leżenia z Arambolu do Hampi
 • przejazd autokarem z miejscami do leżenia z Hampi do Gokarny
 • Ubezpiecznie KL i NNW + bagaż
 • Opiekę pilota koordynatora na miejscu podczas pobytu w Indiach
 • Sala – miejsce na warsztaty jogi na 3 dni podczas pobytu w Arambolu
 • Wycieczkę na targ nocny w Arjunie

Cena nie obejmuje:

 • Przelot Warszawa- Mumbai – Warszawa
 • Wyżywienia i wycieczek fakultatywnych
 • Wstępy do zwiedzanych obiektów ok 50 USD
 • Wiza Indyjska wypełniana online koszt 27 USD / paszport ważny min 6 miesięcy.
 • dodatkowych przejazdów nie wyszczególnionych w opisie : „cena obejmuje”

Wyjazd odbędzie się, jeśli zbierzemy grupę. Podoba Ci się pomysł, a Indie są na Twojej liście #mustsee napisz do nas: jogadom.katowice@gmail.com

Chcesz wiedzieć więcej o wyjeździe, zadzwoń do Darka, z którym wspólnie organizujemy ten wyjazd: tel. 515 199 194.